top of page

Motorcu Ferdi Kaza Sigortası

 

30 Farklı sigorta şirketi arasından en uygun olanı sizin için buluyoruz!

 
pngtree-bike-driver-in-motorcycle-helmet-thinking-and-blank-thought-speech-bubble-png-imag
Ek Teminat Seçimi

En uygun teklif seçenekleri için sizi en kısa sürede arayacağız!

 • Motosiklet kullanıcılarına özel oluşturulmuş Türkiye'de tek ferdi kaza sigortası teklifi almak için formu doldurun.

 • Temsilcinizin 7/24 hasar desteğinden faydalanın

 • MotoSigorta etkinliklerinde yerinizi alın!

Motorcu Ferdi Kaza Sigortası

 

Motosiklet Ferdi Kaza Sigortası, motosiklet kullanıcılarını beklenmedik kazalara karşı finansal koruma altına alan bir sigorta türüdür. Bu sigorta, kaza sonucu meydana gelen bedensel hasarlar, tedavi masrafları, maluliyet ve vefat gibi durumları kapsar. Motosiklet tutkunları için özellikle önemli olan bu sigorta, sürücüye ve ailesine olası maddi sıkıntılara karşı güvence sağlar. Ayrıca, sigortalının yaşına, mesleğine ve diğer özel koşullarına bağlı olarak belirlenen teminatlar ve primlerle kişiselleştirilebilir. Motosiklet sürücülerini bekleyen risklere karşı koruma sağlamak adına ferdi kaza sigortası, güvenli ve huzurlu bir sürüş deneyimi için önemli bir güvence sunar.

Anlaşmalı Sigorta Şirketlerimiz

Müşterilerimizi birinci öncelik haline getiren ilgili bir Motosiklet Sigortacıları olarak, ihtiyaçlarınıza ve bütçenize uygun en iyi sigorta ürününü ve poliçesini bulmak için uygulamalı bir yaklaşım benimsiyoruz. Lütfen aşağıdan anlaşmalı olduğumuz sigorta şirketleri listesini inceleyin.

 • Kasko Kapsam ve Teminatları Nelerdir?
  Kasko sigortasının temel kapsamları; çarpma, çarpışma, yangın, hırsızlık ve üçüncü kişilerin kasıtlı eylemleridir. Ana teminatların yanı sıra, sigorta poliçenize istek ve ihtiyaçlarınıza uygun ek teminatları da ekleyebilirsiniz
 • Çalınan motoru sigorta karşılar mı?
  Motosikletin veya anahtarının çalınması, poliçenin genel kapsamına dahil edilmiştir. Aynı zamanda çalınma girişimi sırasında aracın hasar görmesi durumunda, oluşan zarar da sigorta şirketi tarafından karşılanır.
 • Motosiklet kaskosu hangi teminatları içerir?
  Motosiklet kaskosundaki başlıca güvenceler çarpma, çarpılma ve yangındır. Trafik kazası sonucu ortaya çıkan durumlar ve motosikletin kendi irade ve kontrolü dışında sabit bir nesneye çarpması veya devrilmesi gibi durumlar, poliçe kapsamında koruma altındadır. Yani aracın doğal bir şekilde devrilmesinden kaynaklanan hasarlar ile kısmen veya tamamen yanması durumu da güvence sağlanan durumlar arasında yer alır.
 • Motosiklet Kasko Fiyatları Nasıl Belirlenmektedir?
  Kasko sigortası ücretlerinin belirlenmesinde, sürücü ve motosiklete dair bir dizi bilgi dikkate alınmaktadır. Motosiklet kasko fiyatları; sürücünün yaşına, bilgilerine, kaza geçmişine, ikamet ettiği şehre, motosikletin markasına ve/veya modeline, hasarsızlık indirimine ve düzenlenecek poliçedeki güvencelere bağlı olarak belirlenmektedir.
 • Her Motosiklete Motosiklet Kasko Yapılır mı?
  Motosikletin kasko kapsamına alınması, sigorta şirketinin belirlediği ölçütlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bazı sigorta şirketleri motosikletlere kasko hizmeti sunmazken, diğerleri belirli şartlar koşabilir. Bu konuda önemli olan unsurların başında motosikletin markası ve yaşı gelir.
 • Pert yada çalınma durumunda ödenecek miktar nasıl hesaplanır?
  Hasarın oluştuğu tarihte, aracın rayiç değeri belirlenir. Rayiç değer, genellikle eksperler ve sigorta şirketleri tarafından büyük galeriler ve ilan siteleri gibi kaynaklar kullanılarak tespit edilir.
 • motosigorta.com üzerinden hangi marka motosikletlere kasko teklifi alınabilir?
  motosigorta.com üzerinden aşağıdaki markalara ait motosikletlere kasko teklifi alınabilir: BMW Honda Yamaha Vespa KTM Ducati Triumph Harley – Davidson Suzuki Kawasaki Bajaj Aprilia CF-Moto
 • Motosiklet aksesuarları kasko sigortalarına dahil midir?
  Kaskolu motosikletin fabrika çıkışındaki orijinal aksesuarları, teminata otomatik olarak dahil edilir. Orijinal fabrika çıkışı dışındaki aksesuarlar, poliçede belirtilmediği sürece teminata dahil edilmez. Araca daha sonra eklenen aksesuarlar (çanta, yan barlar, kask ve diğer aksesuarlar), belirli bir sigorta bedeli ve ödenmiş bir prim karşılığında teminata dahil edilebilir.
 • Motosiklet Kasko poliçelerinde ne tür indirimler uygulanabilir?
  Hasarsızlık indiriminizin yanında, güvenli ve ileri sürüş eğitim ve sertifikalarına sahip motosiklet sürücülerine özel indirim avantajı sağlanır.
 • Motosikletimle gerçekleştirdiğim yurtdışı seyahatler poliçe kapsamında mı?
  motosigorta.com'dan motosiklet kasko poliçenizi satın alırken yurtdışı teminatını ekleyebilir ve yurtdışındaki seyahatlerinizde de motosiklet kaskosunun güvencesi altında olabilirsiniz.
bottom of page